Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

Hala Sportowa

 

Nasza Hala to obiekt o powierzchni użytkowej 3 600 m2. Posiada dużą arenę sportową 31 x 50 m z boiskami do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki wraz z trybunami dla 300 osób. Po podzieleniu areny kurtyną sektorową istnieje możliwość realizacji równoczesnych zajęć dla trzech grup. Po rozstawieniu demontowanej sceny arena może służyć licznym imprezom okolicznościowym. Dodatkową atrakcją jest ścianka wspinaczkowa dla osób lubiących tego typu sporty. Oprócz wymienionej areny Hala posiada:

 

– siłownię

– salę do gry w squasha

– dwie sale do ćwiczeń:

  • aerobiku
  • gimnastyczną


Wszystkie pomieszczenia posiadają funkcjonalne połączenia z szatniami wraz z zapleczem sanitarnym Hala wyposażona jest w zaplecze gastronomiczne z kawiarnią, pokój trenerów i lekarski. W skład obiektu wchodzi także sala konferencyjna oraz zaplecze biurowe.
Cały budynek poprzez łącznik połączony jest z salą gimnastyczną Szkoły Podstawowej.
Obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Posiada parkingi, pochylnię wjazdową do obiektu, windę dla niepełnosprawnych, oraz toalety z prysznicami.

 

Fundusze Europejskie dla regiony łódzkiego:

 

Gmina Rzgów podpisała z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi w dniu 29 kwietnia 2010r. umowę o dofinansowanie projektupt: „Budowa sali sportowej z zapleczem i trybunami na 300 osób w Rzgowie przy ul. Szkolnej”.

 

Całkowita wartość projektu – 17481763,31 PLN

Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – 5980239,60 PLN

Kwota, która została pokryta z budżetu Gminy Rzgów – 11501523,71 PLN

 

W ramach projektu zastosowane zostały rozwiązanie innowacyjne i proekologiczne, takie jak np. nowoczesna kotłownia, kolektory słoneczne, energooszczędne źródła świetlne, zintegrowany system zarządzania obiektem.Zrealizowana inwestycja zapewnia nowe możliwości wykorzystywania potencjału rekreacyjno- turystycznego w gminie Rzgów.  Projekt przyczynił się do rozwoju aktywnych form turystyki i wypoczynku. Dzięki powstałej infrastrukturze sportowej stworzone zostały nowe możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego dla wszystkich mieszkańców, w tym osób niepełnosprawnych.